HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКрадци од Бугарија „оперираат“ низ Скопје

Крадци од Бугарија „оперираат“ низ Скопје

aleksandar fontana plostad

Полицијата уапси две жени од Бугарија кои биле фатени како крадат од патник во градски автобус од страна на полицаец во цивилка кој ги забележал. Од МВР за МИНА соопштуваат дека во Скопје оперираат повеќе групи на крадци кои имаат вешти методи за ограбување на жртвите.

skopje nevreme avtobus

Најчесто се присутни во градските автобуси кога има голема гужва, а крадат паричници и низ трговските центри и пазарите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com