HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКрадец и влегол во соба, ја ограбил и нападнал

Крадец и влегол во соба, ја ограбил и нападнал

policija 123

Невобичаен инцидент во Делчево откри полицијата откако крадец влегол во соба на 19 годишна девојка утрото околу 5.50 часот при што украл 1000 денари од нејзината чанта, како и мобилен телефон.

Девојката му се заканила дека ќе го пријави во полиција по што тој и удрил тупаница и избегал. Крадецот потоа е пронајден од страна на полициски службеници од Делчево и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com