HomeРЕФЛЕКТОРФилмКој е најдобро платениот актер во светот?

Кој е најдобро платениот актер во светот?

185860287057bfe0b1cb83a124164071_v4_big

Американскиот актер Двејн Џонсон го замени Робертс Дауни Џуниор на првото место од листата на најдобри актери, бидејќи забележа заработка од 64.5 милиони долари, пренесува магазинот „Форбс“. На листата од најплатени актери, покрај Џонсон, се наоѓаат и Џеки Чен со заработка до 61 милиони долари, како и Мет Дејмон со заработка од 55 милиони долари.

Двејн Џонсон, подобро познат како „The rock“, се прослави во улогите во акциони филмови. Меѓу првите пет на листата на магазинот „Форбс“ се наоѓаат и Том Круз со заработка од 53 милиони долари и Џони Деп со 48 милиони долари.

sexy-bald-men-The-Rock

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com