HomeДЕНЕШНАПолитикаКотевски чека ДУИ да одговори дали има сценарио или не

Котевски чека ДУИ да одговори дали има сценарио или не

ivo koteski

Иво Котевски, директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ на прашања на медиумите дали одлуката на ДУИ да се повлече од влада е заедничко сценарио на двете партии на власт посочи дека за таа теорија одговор треба да дадат „интегративците“. ВМРО нема да ја коментира одлуката на ДУИ и ако има потреба ќе се произнесат подоцна, е ставот на Котевски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com