HomeДЕНЕШНАРепубликаКОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ: Како да се заштитите во случај на земјотрес

КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ: Како да се заштитите во случај на земјотрес

zemjotres-slika

Земјотресите кои денеска го стресоа Скопје предизвикаа вистинска паника кај граѓаните. Голем број луѓе се уште се плашат да се вратат во своите домови. Добро е да ги прочитате советите на Дирекцијата за заштита и спасување како да постапите во случаи на земјотрес. Прочитајте го упатството на нивната веб страна.

upatstvo_-_zemjotresi-page-001upatstvo_-_zemjotresi-page-005upatstvo_-_zemjotresi-page-003upatstvo_-_zemjotresi-page-004

upatstvo_-_zemjotresi-page-006

Во потрага по упатства, а во отсуство на апели од надлежните, граѓаните пишуваат на социјалните мрежи и споделуваат информации за тоа како најдобро да се заштитат откако три посилни, но нефатални земјотреси го зафатија Скопје од утрово наваму.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com