HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

meteo oblacno

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com