HomeФЕР ПЛЕЈФудбалИталијанскиот ас Џакерини се враќа во Серија А

Италијанскиот ас Џакерини се враќа во Серија А

emanuele-giaccherini-napoli

Емануеле Џакерини кој покажа фантастична игра за италијанската репрезентација на неодамнешното европско првенство ќе се врати во родната земја откако премина од Сандерленд во Наполи.

„Дојдов во важен и престижен клуб. Среќен сум што ќе го носам дресот на Наполи. Со нетрпение го очекувам почетокот на мојата нова авантура. Ќе биде фантастично да се игра на стадионот Сан Паоло“, рече Џакерини.

Џакерини претходно настапуваше за Јувентус во средниот ред со офанзивни задачи, додека пак во Сандерленд не се снајде најдобро како и повеќето италијански фудбалери на кои не им „лежи“ Премиер лигата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com