HomeДЕНЕШНАПолитикаИнцидент на блокадата кај Соборен, навреди и провокации

Инцидент на блокадата кај Соборен, навреди и провокации

incident sobrona blokada

При блокадата на демонстрантите кај Соборниот храм дојде до инцидент откако едно лице со скутер се обиде да пројде преку нив, а притоа беа разменети навреди и провoкации. Еден од демонстрантите кој се туркаше го удри  возачот кој на социјалните медиуми го нарекуваат Крис. Останатите демонстранти се обидоа да ја смират кавгата по што возачот се повлече со својот скутер. На останатите блокади немаше инциденти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com