HomeДЕНЕШНАСветИзраел со два батаљони одговори на терористичкиот напад

Израел со два батаљони одговори на терористичкиот напад

Mideast-Israel-Combin_Horo

Израелската армија испрати два нови батаљони од својот состав во Западниот брег по крвавиот напад на военото крило на Хамас во Тел Авив каде десетина луѓе се убиени, а уште толку ранети со пукотници од автоматско оружје во трговски центар.

Повлечени се 200 работни дозволи на роднини и блиски на двајцата осомничени напаѓачи кои потекнуваат од Јата, а повлечени се и околу 80 дозволи за патување на верниците кои за Рамазан сакаат да одат во Ерусалем.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com