HomeДЕНЕШНАСветИзлета автобус од автопат во Кина, загинаа 26 лица

Излета автобус од автопат во Кина, загинаа 26 лица

avtobus kina
Околу 26 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кина кога автобус излетал од автопатот во амбис заради избушена гума.
Несреќата се случила доцна синоќа, а четири лица од вкупно 30 во автобусот биле пронајдени живи.
Несреќата ја преживеале контролорот на билети, вториот возач и двајца патници. Кинеската агенција Ксинхуа објави дека автобусот ја пробил заштитната ограда на автопатот Тјанѓин-Џисјан, на околу 80 километри од Пекинг.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com