HomeДЕНЕШНАРегионЗагинаа 5 словачки туристи во автобуска несреќа во Србија, 14 повредени

Загинаа 5 словачки туристи во автобуска несреќа во Србија, 14 повредени

soob aleksinac

Во автобуска несреќа што се случи рано изутринава во Србија загинале петмина словачки туристи кои се враќале од одмор на грчкиот остров Крф. Како што јави српската државна телевизија, несреќата се случила на околу 200 километри јужно од Белград, на автопатот Скопје – Белград
soob aleksinac 2
Во автобусот во моментот на инцидентот се наоѓале 29 патници и двајца возачи, а од 26-емина преживеани, 14 биле префрлени во најблиската болница. Автобусот се превртел на десната страна, и уште не се знае причината за сообраќајната незгода.
soob aleksinac 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com