HomeДЕНЕШНАСкопјеЖенска трка во Градски парк – учествуваа над 1000 жени

Женска трка во Градски парк – учествуваа над 1000 жени

zenska-trka-1

Околу 1000 учеснички денес трчаа во името на здравиот живот. Женската трка предвидуваше трчање низ Градскиот парк Скопје. На На најдобрите во неколку возрасни категории им беа доделени медали и дипломи, а беше организирана и лотарија за сите учеснички. Трката е дел од промотивните активности за најмасовниот спортски настан во Македонија, Скопскиот маратон кој ќе се одржи на 8 мај. Спонзори на оваа спортска манифестација се компаниите „Пелистерка“ и „Здравје Радово“, клиничката болница „Аџибадем Систина“ и „Стопанска банка АД Битола“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com