HomeДЕНЕШНАСветЕјми Шумер полугола против нелегалното оружје

Ејми Шумер полугола против нелегалното оружје

Amy-Schumer-MAIN

Хит комичарката Ејми Шумер која никогаш нема влакна на јазикот повторно стана дел од дебатата за поголеми контроли на оружјето во САД, особено нелегалната продажба и илјадниците жртви секоја година. На националниот ден за борба со оваа појава, Шумер објави слика каде е полугола со пораката „Носете портокалово за ограничување на оружјето“.

Конзервативците кои и најмногу лобираат за блокирање на сите реформи и контроли при користење на оружјето само дополнително побеснеа од постапката на Шумер која ја сметаат за провокативна и невкусна, додека пак либералите со воодушевување ја прифатија нејзината порака.

Во кампањата „Носи портокалово“ се вклучени голем број на селебрити од Холивуд, но и самиот претседател Барак Обама кој најмногу се труди да воведе реформи кои засега се неуспешни.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com