HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЕрик Клептон издаде нов албум

Ерик Клептон издаде нов албум

Ерик Клептон

Британскиот рок музичар Ерик Клептон издаде нов албум под назив „I Still Do“ во кој има песни изведени со акустична и електрична гитара. 71-Годишниот Клептон изјави дека иако го сними својот 23 по ред студиски албум, сепак нема да оди на турнеја, бидејќи како што вели тој тоа е веќе позади него.

Легендарниот уметник е единствен музичар кој три пати е примен во куќата на славни на рокенрол музиката. Музичките критичари го сметаат за еден од најголемите гитарсти на сите времиња. Клептон е рангиран на втората позиција според листата на магазинот „Ролинг Стоун“ од листата на најдобри гитаристи на сите времиња.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com