HomeРЕФЛЕКТОРДизајнЕве кој дизајн на очила ќе бидат летен хит

Еве кој дизајн на очила ќе бидат летен хит

ochilata-so-futuristichki-dizajn-se-leten-favorit-219895

Еден од омилените аксесоари на кои дизајнерите посветуваат особено внимание се очилата за сонце.
Футуристичката тематика во креирањето на новите линии очила за сонце продолжува и оваа година, па како и минатата сезона, изборот на очила со футуристички дизајн ќе биде огромен.

http://fashionel.mk/files/styles/article/public/article/2016/05/19/ochilata-so-futuristichki-dizajn-se-leten-favorit-219897.jpg?itok=YbJt_o1K

 

Моделите од новата колекција очила Tuttolente на италијанскиот бренд „Retrosuperfuture” ги карактеризира токму таков еклектичен, футуристички израз. Минималистички, функционални и со карактер, овие очила за сонце се изработени рачно и со својот дизајн потсетуваат на детали од научно-фантастичните филмови.

Покрај црниот модел, очилата се достапни и во неколку варијанти на интензивни бои со што оставаат дополнителен впечаток, а нивната цена се движи од 199 до 239 евра.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com