HomeРЕФЛЕКТОРМузикаДури следниот месец ќе бидат објавени последните нумери на легендарниот Дејвид Боуви

Дури следниот месец ќе бидат објавени последните нумери на легендарниот Дејвид Боуви

death-bowie_13

На последниот албум на Дејвид Боуви под назив „Black star“ не се најдоа три нумери кои ги снимил пред смртта и кои ќе бидат објавени во октомври, а ќе дебитираат во неговиот мјузикл „Lazarus“ со Мајкл Си Хол во главната улога. Албумот со последните три нумери на Дејвид Боуви ќе биде објавен во октомври и ќе содржи интерпретација на легендарнте песни на покојната ѕвезда, како и трите нови песни: „No Plan“, „Killing A Little Time“ и „When I Met You“.

lazarus

Продуцент на албумот е Хенри Хеј кој претходно соработуваше со Дејвид Боуви на неговиот албум „The next day“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com