HomeДЕНЕШНАСветДојава за бомба, откажан лет од Минск за Милано

Дојава за бомба, откажан лет од Минск за Милано

189358141357865629ae104665339877_v4_big

Авион од Беролуската компанија Белавија не полетал од Минск за Милано поради дојава дека во авионот се наоѓа бомба. „Непознат маж се јавил на локалниот телефон и пријавил бомба во авионот“, изјави портпаролот на полицијата во Минск, Александар Ласовски. Авионот според распоредот за летање требало да полета во 11:50 по локално време.

Тој исто така додал дека летот Б2-881 бил одложен на неодредено време. Експертите за деактивирање на експлозив се на патот до аеродромот, но таа информација не ја коментираше прес службата на аеродромот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com