HomeФЕР ПЛЕЈФудбалДипломатски пасоши за албанските фудбалери од ЕП – ветување од Еди Рама

Дипломатски пасоши за албанските фудбалери од ЕП – ветување од Еди Рама

rama fudbaleri

Албанскиот премиер Еди Рама им ја честиташе синоќешната победа на албанските репрезентативци над Романија нa Eвропското фудбалско првенство во Франција и најави дека ќе ја награди целата делегација, и играчите и техничкиот персонал, со дипломатски пасоши, јави агенцијата Анадолија.

– Почнувајќи од претседателот на Фудбалската федерација Армандо Дука, па се до последниот член, сите ќе добиете дипломатски пасоши, изјави Рама во видеото објавено на социјалната мрежа Фејсбук.

Историската победа над Романија, предизвика воодушевување меѓу навивачите на албанскиот состав, како на трибините нa „Стад де Лион“, така и во цела Албанија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com