HomeДЕНЕШНАПолитикаДенес протест за изразување револт за огромниот јавен долг

Денес протест за изразување револт за огромниот јавен долг

protest sjo 1

Движењето „Протестирам“ на денешниот протест ќе изрази револт за како што велат огромниот јавен долг на државата кој влегува во опасни граници и може да ја уништи македонската економија со тоа што голем дел од средствата се проневеруваат и се користат за партиски криминал и корупција.

protest javen dolg

Според пресметките поединечниот долг на еден македонец изнесува над 2000 евра, па затоа денес сите треба да ги понесат „решенијата“ за наплата и да испратат порака за крај на расипничкото трошење на државните пари. Протестот како и секој ден ќе започне во 18 часот пред СЈО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com