HomeДЕНЕШНАПолитикаДемонстрантите прегрнати со полицијата дојдоа до Владата на РМ

Демонстрантите прегрнати со полицијата дојдоа до Владата на РМ

protesti2 (16)

Откако сите патишта беа блокирани од страна на полицијата, по обраќањето на Стојанче Ангелов на мирен протест без обиди за насилство, групата на граѓани заедно со припадниците на полицијата успеаа да стигнат до Владата на Република Македонија.

„Да покажеме дека сме совесен и паметен народ“- беа зборовите кои ги упати Ангелов  до граѓаните кои се денес излезени на протест.

На протестот може да се слушне скандирања и свирежи за оставка на претседателот. Полициските сили и покрај тоа што ги пуштија демонстрантите да стигнат до Владата и понатаму продолжуваат со вршење на својата функција и штитење за Владата на Македонија. Протестот е и натаму мирен и без инциденти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com