HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДве малолетни лица се пријавени за исчезнати

Две малолетни лица се пријавени за исчезнати

potraga isceznato lice

Две малолетни лица вчера се пријавени за исчезнати. Имено, социјален работник во Домот „25-ти Мај“, пријавил дека на 14 мај од Домот во непознат правец се оддалечил нивен 15-годишен штитеник. Додека вчера, Т.Ѓ. (34) од Скопје, пријавила дека истиот ден, околу 18 часот во непознат правец заминала нејзината 16-годишна ќерка.

Се преземаат сите мерки за пронаоѓање на двајцата тинејџери.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com