HomeДЕНЕШНАСветДве лица починале во судир на глисери во Германија

Две лица починале во судир на глисери во Германија

16397265995645bd4633356591055967_v4_big

Во судир на два глисери во река во северозападна Германија две лица го загубиле животот, а шест биле повредени, соопштиле денес германските власти. Полицијата навела дека во несреќата починале 24-годишна жена 27-годишен маж, кои седеле на глисерот кога другиот глисер ги ударил од страна.

Во инцидентот кој се случил во петокот во југозападна Германија починале најмалку четири лица, вклучувајќи и десетмесечно бебе кое паднало во реката Незар, во близина на градот Мосбах.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com