HomeДЕНЕШНАСветДва авиони се судриле на пистата во Минск (ФОТО)

Два авиони се судриле на пистата во Минск (ФОТО)

sudir na avioni 1

На националниот аеродром во Минск на пистата се судриле два авиони. Во овој судир нема повредени лица, објавила информативната служба авио-компанијата „Белавиа“. Двата авиони се судриле на пистата, а во нив немало патници, наведено е во соопштението на аеродромската прес-служба.

Агенцијата „Тас“ наведува според сведочењата на очевидци дека големите врнежи од дожд како и големото невреме биле причина за судир на овие два авиони.

sudir avioni 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com