HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГолем удар за Барса, Енрике остана без дефанзивец ден пред средбата со Атлетико!

Голем удар за Барса, Енрике остана без дефанзивец ден пред средбата со Атлетико!

luis-enrique-barca

Барса ослабена ќе го пречека Атлетико Мадрид. Самуел Умтити денес заработи повреда на медијалните лигаменти и ќе мора да паузира, но не е познато колку долго. Иако не е во прашање потешка повреда, Умтити сигурно го пропушта дербито со Атлетико, а прашање е дали ќе биде подготвен и за гостувањата во Хихон и Менхенгладбах кои следуваат наредната седмица.

Инаку, Умтити го исфрли Хавиер Маскерано од првиот тим и е еден од најдобрите фудбалери на Барселона од почетокот на новата сезона. Аргентинецот најверојатно ќе го преземе неговото место во стартниот состав со Пике. Натпреварот Барселона-Атлетико е на програма во среда од 22 часот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com