HomeДЕНЕШНАСветГермански милионер жртва на авионската несреќа во Словенија

Германски милионер жртва на авионската несреќа во Словенија

tomas vagner milioner

Во авионската несреќа на мал авион која се случи вчера еден од четворицата загината е германскиот милионер Томас Вагнер (38) кој беше сопственик на интернет гигантот Унистер. Авионот полетал од Венеција, а требало да слета во Лајпциг, но се урна во Западна Словенија.

urnat avion slovenija

Засега истрагата покажува дека временските услови биле неповолни и тоа е можеби главна причина за несреќата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com