HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВрвен напаѓач пристигнува во Лондон!

Врвен напаѓач пристигнува во Лондон!

332869_640

Пристигнува од Италија, но не станува збор за Гонзало Игуаин. Италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио пренесува дека Мауро Икарди би можел да биде „бомба“ во овој трансфер период и да премине во редовите на Арсенал. Контакт веќе бил воспоставен, а преговорите меѓу двете страни ќе се одвиваат во Лондон во текот на следната недела.

Сопругата на Икарди, како и неговиот агент неодамна изјави дека напаѓачот ќе замине од Интер, иако тогаш споменуваше преселба во Шпанија. И зимото се појавуваа шпекулации дека Икарди би можел да ги засили „Топџиите“, па така ова е само нов дел од приказната. Синоќе одекна веста дека Игуаин ќе премине во Арсенал, но најдобриот стрелец на Серија А во оваа прилика ке го засили Јувентус, но се чини дека од Арсенал нема да бидат разочарани доколку успее трансферот на Икарди.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com