HomeДЕНЕШНАРепубликаВо Охридско Езеро пронајдена неексплодирана експлозивна направа

Во Охридско Езеро пронајдена неексплодирана експлозивна направа

policija-2

Во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда вчера била пронајдена неексплодирана експлозивна направа.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера околу 17:00 часот во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда, била пронајдена една нескплодирана експолозивна направа, по што од страна на Дирекцијата за спасување и заштита била безбедно подигната.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com