HomeДЕНЕШНАПолитикаВозачот на „шареното“ комбе ослободен, бојата запленета

Возачот на „шареното“ комбе ослободен, бојата запленета

kombe boja1

Голема прашина се крена вчера откако полицијата го приведе Новица Павиќ, член на СДСМ кој во службено возило пренесувал боја, пластични пушки и реквизити за „напади“ на демонстрантите од Шарената револуција.

kombe boja2

Против него се уште не е поднесена никаква пријава иако самото приведување доведе група на демонстранти да изразат револт пред полициската станица „Пролет“. Полицијата ги запленила реквизитите и бојата, а дошло и до голема расправа со приведениот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com