HomeДЕНЕШНАСветВидео: Сириски бунтовници со „експлозивно“ селфи

Видео: Сириски бунтовници со „експлозивно“ селфи

sirija-buntovnici

Сириски бунтовници припадници на самонаречената Ослободителна сириска армија очигледно беа многу возбудени од прогласеното примирје и повлекувањето на силите на Башр ал Асад па за малку самите ќе се разнесеа со бомба во обид да направат славно селфи видео. Еден од бунтовниците наместо да ја вклучи камерата со телефонот ја активираше експлозивната направа, но за нивна среќа експлозијата не била силна па нема загинати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com