HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Португалско момче ги освои срцата на тажните француски навивачи

Видео: Португалско момче ги освои срцата на тажните француски навивачи

dete navivac portugalija

Момченце со португалски дрес ја освои Франција со еден од најубавите потези надвор од фудбалските терени. Откако Едер го постигна спектакуларниот гол во продолженијата за водство и победа на Португалија, еден француски навивач во фан зоната не можеше да се воздржи. Сепак, малото момче успеа да го утеши, а нивната прегратка ги стопи срцата на сите навивачи низ Европа, па погледнете.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com