HomeДЕНЕШНАРегионВидео: ИСИС на Балканот, џихадисти го палат српското знаме

Видео: ИСИС на Балканот, џихадисти го палат српското знаме

dzihadisti palat srpsko zname

Ново видео од ИСИС го потресе Балканот. Максирани џихадисти го палат српското знаме. Зад нив има знаме со арапско писмо, како и знаме од армијата на БиХ. Во еден момент се слуша и истрел.

Засега не е познато каде и како настанала снимката, но се претпоставува дека е некаде во БиХ, за што сведочи и песната која се слуша во позадина, „Тигрите на Босна“. Тигрите на Босна се сметаат за војска на Алах и се борат за исламот. Тие порачаа дека не се плашат од никого и дека ќе се борат до последен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com