HomeРЕФЛЕКТОРФилмВечерва се доделуваат Еми наградите, „Game of thrones“ главен фаворит!

Вечерва се доделуваат Еми наградите, „Game of thrones“ главен фаворит!

images

Церемонијата на доделувањето на Еми наградите за телевизиска продукција ќе биде одржава вечерва во Лос Анџелес, а меѓу фаворитите е повторно серијата „Game of thrones“ која би можела да ја освои оваа награда по 36 пат по ред. Познатата серија освои 35 Еми награди во периодот од шестте сезони на прикажување на телевизијата „HBO“.

dzimi-kimel

Церемонијата ќе ја води комичарот Џими Кимел додека наградите ќе ги врачуваат бројни актери како Клер Денс, Кифер Сатерленд и Тина Феј. Наградата Еми се смета за еквивалентно престижна како и освојувањето на Оскар.

nagrad%d0%b0-emi

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com