HomeАНТИСТРЕСЖурки„Ван Гог“ ја запали Крива Паланка на петото по ред јубилејно издание на „JoyFest“ (ГАЛЕРИЈА)

„Ван Гог“ ја запали Крива Паланка на петото по ред јубилејно издание на „JoyFest“ (ГАЛЕРИЈА)

1

Синоќа се одржа петото по ред јубилејно музичко идание на „JoyFest“ на градскиот плоштад во Крива Паланка, а главна ѕвезда на вечерта беше легендарната српска рок група „Ван Гог“. Илјадници присутни, одлична атмосфера, за целиот овој прекрасен амбиент покрај „Ван Гог“ се погрижија и кривопаланечката рок група „Stop“, како и групата „Машина“ со своите одлични хард-рок рефрени, „RGB“ кои направија предпромоција на својот студиски албум, за вистинското загревање пред кулминацијата и спектаклот кој следеше од страна на српската рок група да ни го приреди македонската група „Ареа“.

3

4

5

6

Спектакуларен настап, врвно однесување на сцена како да се работи за вистински светски концерт, на тој начин се однесуваа славните „Ван Гог“, а публиката со позитивни вибрации и многу љубов им враќаше на одличната свирка која овој бенд ја понуди. Од почетокот и песната „Скачем скачи“, па се до македонската верзија од песната „Ангеле мој брате“, публиката беше на нозе и заедно со нив ги пееше добро познатите хитови.

2

7

IMG_2792

IMG_2796

Сепак, журката не заврши овде, „Ареа“ беше загревање и најава за она што подоцна следеше, а добро познатиот македонски ди-џеј Гоце Саф се погрижи гостите да останат на местото на настанот до раните утрински часови, пуштајќи одлична музика во продолжение и беше вистинско освежување после феноменалните „Ван Гог“.

Автор: Михаило Донев

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com