HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАрета Френклин ги откажа своите концерти

Арета Френклин ги откажа своите концерти

tdy_concert_aretha2_141003.today-inline-vid-featured-desktop

Американската соул пејачка Арета Френклин откажа неколку предстоечки концерти бидејќи докторите и советуваа одмор. 74-Годишната музичарка наведе во соопштението дека „по совет од докторите“ била принудена да ги откаже концертите најавени за септември, но и настапот закажан за 26 август во близина на градот Виена, во Вирџинија.

Areta-f1

Таа исто така соопшти дека од ноември повторно ќе продолжи со концертите. Арета Френклин во 2015 година откажа настап во Лас Вегас поради исцрпеност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com