HomeДЕНЕШНАПолитикаАпелација ќе одлучува за притворот на Талески

Апелација ќе одлучува за притворот на Талески

vladimir-taleski

Апелациониот суд ќе одлучува за притворот на битолскиот градоначалник Владимир Талески откако го добиле предметот од страна на основниот кривичен суд. Тој ја обжали одлуката за домашен притвор и од Апелација соопштуваат дека откако ќе го разгледаат предметот ќе донесат одлука.

Инаку засега не е одбран заменик на градоначалникот бидејќи од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Битола велат дека прво ќе почекаат да биде решено по жалбата. Како можни заменици на Талески се споменуваат Игор Хаџиевски, внук на лустраторот Томе Аџиев и советникот Благој Шаклевски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com