HomeДЕНЕШНАСветАнкара: Германската амбасада затворена поради страв од терористички напади

Анкара: Германската амбасада затворена поради страв од терористички напади

7347908245719e9f741f15943901153_v4_big

Германската амбасада во Турција била затворена поради закана од можни терористички напади, пренесува таблоидот „Билд“. Исто така, се пренесува дека се затворенаи германските училишта, но повеќе детали околу евентуален напад се уште за сега не се познати.

Министерството за надворешни работи не ги коментираше пишувањата на германскиот таблоид, но потврди дека германската амбасада во Анкара и другите конзуларни одделенија се затворени за време на прославата на Курбан Бајрам од 12 до 16 септември.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com