HomeДЕНЕШНАСветАмериканскиот Конгрес под опсада, уапсени две вооружени лица во дворот

Американскиот Конгрес под опсада, уапсени две вооружени лица во дворот

Capitol Police respond to a report of shots fired on Capitol Hill

Ситуацијата во американскиот Kонгрес, Капитол Hил сега е „расчистена“, јавуваат американските медиуми. Претходно, комплексот во Вашингтон беше заклучен додека се спроведуваше истрага за наводен вооружен во близина на објектот. Полицијата за медиумите изјави дека две лица се во притвор. Тие биле вооружени и имале оружје во појасот. Немало пријавени престрелки или повредени.

Конгресменот, Чарлс Рангел во меѓувреме преку Твитер испрати порака дека останале заклучени во Конгресот, но дека тој и другите членови биле безбедни „на подот“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com