HomeДЕНЕШНАСветАлигатор грабнал дете од Disney World, полицијата се уште трага

Алигатор грабнал дете од Disney World, полицијата се уште трага

aligator dete

Трагедија се случи во забавниот парк Disney World кога според очевидци едно дете е грабнато од алигатор, а полицијата се уште не може да го пронајде. Единицата за справување со диви животни досега извлекла четири алигатори од пристаништата и езерцата, но детенцето се уште не е пронајдено и се надеваат дека се уште има време за да го спасат.

aligator disney world

Несреќата се случила покрај локација на која е обележано „забрането пливање“, а детето е од петчлено семејство од Небраска.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com