HomeДЕНЕШНАРегионАлександар Вучиќ загрижен за ескалација на немири во Република Српска

Александар Вучиќ загрижен за ескалација на немири во Република Српска

aleksandar-vucic

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека има информации за можна ескалација на немири на партиска основа во Република Српска при одржувањето на протести закажани и од владејачките и од опозициските партии на 14 мај во Бања Лука.

Вучиќ вели дека неговата загриженост се должи на информациите кои ги добил од разузнавачките служби и упати апели да не се подлегнува на провокации. Процени дека ако дојде до немири и инциденти последиците ќе се почуствуваат и во БиХ и Србија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com