HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаАлбански државјани нападнале полицајци во Охрид

Албански државјани нападнале полицајци во Охрид

policija 1

Двајца пијани албански државјани рано утрото нападнале полицајци кои сакале да ги легитимираат. Настанот се случил во кафе барот „Ликвид“ во Охрид, рано утрото во 01:15 часот.

По претходно пријавен нарушен јавен ред и мир, полициските службеници од охридската полиција ги забележале двете лица, кои биле под дејство на алкохол и истите се однесувале агресивно. На барање да се легитимираат лицата одбиле, а во еден момент и физички ги нападнале, по што од страна на полициски службеници врз лицата биле употребени гумена палка и биле врзани со лисици.

Лицата се лишени од слобода и е утврдено дека се работи за М.М.(29) и М.Р.(25), двајцата од Подградец – Р.Албанија. На полицисиските службеници им била укажана лекарска помош при што се констатирани гребаници по телото, а кај странските државјани не се констатирани повреди. Лицата се задржани во ПС-Охрид за понатамошна постапка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com