HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаАкцијата „Брана“ на МВР собра нови дилери на дрога

Акцијата „Брана“ на МВР собра нови дилери на дрога

akcija-cekan

Полицијата ноќеска извршила уште една голема акија за апсење на дилери на наркотични средства со кодно име „Брана“.  Во операцијата уапсени се десетина лица осомничени за трговија со дрога и други тешки кривични дела.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com