HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАдел ја освои публиката на „Гластонбери“

Адел ја освои публиката на „Гластонбери“

Адел 1

Британската ѕвезда Адел на музичкиот фестивал „Гластонбери“ настапи пред воодушевената публика, со која заедно ги испеаја најголемите хитови на пејачката. Нејзиниот настап од самиот почеток го следеа многу емоции, великодушност и топлина, што посебно можеше да се види и да се слушне за време на изведувањето на нумерата „Hello“, а потоа и на „Make You Feel My Love“ и „Hometown Glory“.

Адел ја повика публиката да продолжи да пее со неа и призна дека од секогаш посакувала да настапи на овој фестивал, но дека била премногу исплашена. Потоа повикала едно девојче за да се фотографира со неа на сцената, а како што пренесува „Гардијан“ најмалку еден пар решил да стапи во брак за време на нејзиниот концерт.

Адел 2

После 90 минути и 15 отпеани песни, Адел открила: „Не сакав да дојдам, а сега не сакам да заминам. Ова е еден од најубавите моменти во мојот живот“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com