HomeДЕНЕШНАРегионАвионска несреќа во Словенија, нема преживеани

Авионска несреќа во Словенија, нема преживеани

Pad-aviona-u-Sloveniji2-620x350

Четири лица загинаа при пад на мал авион со шест седишта во западна Словенија, соопшти словенската полиција, јави БТА.

– Нема преживеани. Полицијата се уште ги разгледува причините за несреќата, изјави претставникот на словенската полиција Деан Божин.

– Авионот, кој е регистриран во САД, летал од Венеција до Лајпциг, додаде Божин.

Идентитетот на жртвите се уште не е познат.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com