HomeАНТИСТРЕСЖуркиЏеф Милс и Блек Кофи на „Sea dance“ фестивалот во Будва

Џеф Милс и Блек Кофи на „Sea dance“ фестивалот во Будва

Еден од најголемите светски електронски уметници на сите времиња, Џеф Милс, како и една од најбараните ѕвезди на денешната хаус музика, Блек Кофи, ги потврдија своите настапи на сцената „Dance Paradise“, како дел од овогодинешниот „Sea dance“ фестивал во Будва. Магионичарот од Детроит, или како веќе две децении го нарекуваат виртуозниот Милс, е еден од водечките современи уметници.

Јужноафриканската ди-џеј суперѕвезда, Блек Кофи, пристигнува со моментално најсвежиот хаус звук на најубавата бина на брегот на морето, на кој ќе ја пренесе енергијата од водечките клубови од Ибица, Мајами, и Њујорк.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com