HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЏентлменот Фелаини (ФОТО)

Џентлменот Фелаини (ФОТО)

Гест за пофалба на белгискиот репрезентативец во текот на натпреварот против Хал, каде „Црвените ѓаволи“ ја врзаа третата по ред победа во Премиер лигата. Победоносниот погодок на Маркус Рашфорд во последните моменти од средбата предизвика вистински делириум кај гостинските навивачи, еден од нив од силно радување дури си ја скрши ногата, а можеше да настра да и една постара госпоѓа доколку Маруан Фелеаини не и понудеше помош.

fela497784020160827223844

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com