HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЏенифер Лопез сруши рекорд на Бритни Спирс!

Џенифер Лопез сруши рекорд на Бритни Спирс!

Поп ѕвездата, со своите популарни настапи во Лас Вегас постојано се наоѓа во некаква врста на натпреварување, но неодамна беше објавена заработката на Џенифер Лопез со која се потврди дека таа е и официјално поусшешна од својата колешка. Кога се во прашање резиденционалните настапи во Лас Вегас, Џенифер Лопез успеа да ја тргне од тронот досегашната кралица Бритни Спирс.

Dzej-Lo-i-Britni

Бритни Спирс со своите концерти во „Планет Холивуд“ под назив „Piece Of Me“ го држеше рекордот по заработка на благајните, но, Џенифер неодамна го сруши нејзиниот рекорд со серијалот на концерти „All I Have“ по бројот на продажбата на карти, вкупно заработувајќи неверојатни милијарда долари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com