HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЏастин Тимберлејк ќе ги израдува фановите на Евровизија

Џастин Тимберлејк ќе ги израдува фановите на Евровизија

Организаторите на годинешниот натрпевар Евровизија потврдија дека светската музичка ѕвезда Џастин Тимберлејк ќе настапи на финалето во ревијалниот дел со новиот хит Can`t stop the feeling кој е напишан за анимираниот филм Trolls. Ова е прв пат фановите на Евровизија да видат настап на голема ѕвезда. Финалето на Евровизија ќе се одржи во Стокхолм, Шведска на 14-ти мај.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com