HomeДЕНЕШНАПолитикаЌе се води истрага како се трошеле парите на ИПА во Македонија

Ќе се води истрага како се трошеле парите на ИПА во Македонија

Европската канцеларија против измами ОЛАФ започна истрага за начинот на кој македонските власти ги трошеле парите за поддршка и развој од претпристапните ИПА фондови. Засега од ОЛАФ не посочуваат точно за колкава сума на пари се сомневаат дека неправилно или незаконски се трошела и распоредувала од македонската влада бидејќи истрагата е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com