HomeДЕНЕШНАРегионЌерката на Ердоган со 6000 гости на својата свадба

Ќерката на Ердоган со 6000 гости на својата свадба

Вкупно шест илјади луѓе се поканети на свадбата на Сумеје која ќе влезе во брак со Селчук Бајрактар, син на турскиот бизнисмен Јоздемир Бајрактар, сопственикот на компанијата за производство на безпилотни летала. Сумеје е најмладата ќерка на Реџеп Таип Ердоган, претседателот на Турција. Свадбената церемонија ќе се одржи во културниот центар „Јахја Кемал Бејатли“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com