HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЈунајтед со победа ја заврши сезоната

Јунајтед со победа ја заврши сезоната

Вечерва на Олд Трафорд Манчестер Јунајтед го одигра последниот натпревар за оваа сезона победувајќи го со 3:1, а погодоците за Јунајтед ги постигнаа Вејн Руни, кој стрелаше по 100ти пат за Јунајтед на Олд Трафорд, Маркус Рашфорд и Ешли Јанг. Оваа победа за Јунајтед нема да промени ништо, туку е само потврда за петата која води во Лига Европа следната сезона.

„Црвените ѓаволи“ имаат исти бодови како и Манчестер Сити, но имаат далеку послаба гол разлика, и токму поради тоа, како и пред неколку сезони, тогаш загубија титула на гол разлика, сега загубија ЛШ позиција на гол разлика. Со ова официјално се стави крај на сезоната во Премиер лигата, а Манчестер Јунајтед за неколку дена ќе го игра финалето од ФА купот против екипата на Кристал Палас.

1823254801573b87c5a4c40040280380_w640

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com